Jakie płytki wybrać na podłogę do szarej kuchni?

W ostatnich latach kuchnie utrzymane w kolorystyce szarości cieszą się coraz większym uznaniem osób, którym zależy na stworzeniu nowoczesnych i stylowych wnętrz. Ponadto dzięki temu, że szare kuchnie bardzo dobrze łączą się z innymi odcieniami oraz różnego rodzaju dekoracjami, okazują się również niezwykle uniwersalnym i minimalistycznym wyborem. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że tego typu aranżacje wymagają przemyślanego projektu, który uwzględni wykorzystanie różnych odcieni szarości i pozwoli dopasować do niej inne kolory. Jednym z elementów szarej kuchni, którym powinniśmy poświęcić nieco więcej czasu, jest między innymi dobrze dobrana podłoga.

Jakie odcienie sprawdzą się na podłodze w szarej kuchni?

Jednym z kolorów, który dobrze sprawdzi się na podłodze w szarej kuchni, jest oczywiście szary. Warto w tym miejscu jednak wspomnieć, że dobrym pomysłem będzie wybór płytek, które nie będą w takim samym odcieniu szarości, co pozostałe elementy wyposażenia kuchni, na przykład szafki czy ściany. Decydując się na bardzo zbliżony kolor, możemy bowiem uzyskać aranżację, która nie będzie wyróżniać się niepowtarzalnym charakterem i która nie zwróci na siebie uwagi domowników lub gości. Dlatego też warto rozważyć inwestycję w taką kolekcję jak płytki Paradyż Tamoe, które charakteryzują się dużym wyborem różnych odcieni szarości oraz bieli. Tego typu płytki można znaleźć między innymi w sklepie Dekordia.pl, który przy poszczególnych ofertach zamieszcza również zdjęcia przykładowych realizacji, co znacznie ułatwia podjęcie właściwej decyzji.

Oprócz tego podłoga w szarej kuchni może powstać z płytek przypominających swoimi wzorami oraz fakturą drewniane panele. Jako że drewno bardzo dobrze komponuje się z różnymi kolorami, świetnie sprawdza się również w połączeniu z szarościami, czyniąc wnętrze żywym i naturalnym. Warto przy tym wspomnieć, że tego typu płytki podłogowe można wykorzystać również w jadalni lub salonie, co często okazuje się ważną informacją dla osób, które mają aneks kuchenny wychodzący na pokój dzienny. Co więcej, oprócz płytek imitujących drewno, w szarej kuchni będą bardzo dobrze prezentować się pastelowe odcienie lub podłoga przypominająca mozaikę. Tego typu płytki oferują między innymi kolekcje ceramiki My Way, które wyróżniają się dużym wyborem pięknych wzorów, a także klasycznymi, modelami.

Płytki podłogowe do kuchni – czym jeszcze powinny się wyróżniać?

Decydując się na płytki podłogowe do kuchni, warto również zwrócić uwagę na ich wytrzymałość oraz łatwość w utrzymaniu w czystości. Dzięki temu podłoga okaże się odporna na działanie wysokich temperatur oraz wysokiej wilgotności powietrza, a także bez większych trudności usuniemy z niej różnego rodzaju zabrudzenia, których nie brakuje podczas gotowania. Podobnymi cechami wyróżniają się wspomniane wcześniej kolekcje ze sklepu Dekordia.pl – ich niewątpliwą zaletą okazuje się również fakt, że występują zarówno w matowym, jak i jasnym wykończeniu, co ułatwia dopasowanie ich do poszczególnych aranżacji.