Niewielkie i rozkładane meble do spania, czyli oszczędzamy miejsce w mieszkaniu

Odpowiedź na pytanie, jakie meble do spania wybrać, jeśli nasze mieszkanie jest małe lub po prostu nie chcemy, by zabierały one dużo miejsca, jest prosta. Należy po prostu wybrać meble do spania, które… nie zabierają dużo miejsca. Można to osiągnąć na dwa sposoby, które można ze sobą również połączyć.

Meble do spania w odpowiednim rozmiarze

Pierwszym jest kupowanie mebli o odpowiednim rozmiarze. Niekoniecznie chodzi tu o meble dziecięce, które będą dopasowane do wzrostu dziecka. To zresztą niekoniecznie najlepsze rozwiązanie, szczególnie z finansowego punktu widzenia. W tym przypadku najlepiej znaleźć złoty środek. Wybierając meble do spania dla osób dorosłych, nie oszczędzimy wiele miejsca na ich długości, ale na szerokości możemy zaoszczędzić go już naprawdę sporo. Jeśli na łóżku będzie spać jedna osoba, to kupowanie dwuosobowego naprawdę będzie miało mało sensu. Nasz organizm blokuje w nocy ruch mięśni, więc spokojnie – nie spadniemy. Jeśli sporadycznie zdarzy się, że łóżko będą jednak zajmować dwie osoby, to na to też znajdzie się rozwiązanie, ale o nim za chwilę.

Rozkładane meble do spania i nie tylko

Drugim sposobem są rozkładane meble do spania. Taki nowoczesny mebel nie będzie się praktycznie wizualnie różnił od mebla nierozkładanego. Będzie to oczywiście dotyczyć jego formy złożonej i rozłożonej. Meble rozkładane posiadają kilka zalet. Pierwszą jest uniwersalność. Jeśli mamy naprawdę mało miejsca, to ustawianie osobnych mebli do spania i do wypoczynku nie będzie zbyt sensowne, a czasami będzie po prostu wręcz niemożliwe. W przypadku mebla uniwersalnego mamy do czynienia już z naprawdę dużą oszczędnością miejsca, przy zachowaniu praktyczności mebla nierozkładanego, także pod względem możliwości ukrycia w nim pościeli.

Niewielkie i rozkładane – zalety do połączenia

Jak wspomniano już wyżej, zalety wynikające z rozmiaru łóżka i z tego, że jest składane, można ze sobą połączyć. Rozkładane meble do spania i niewielki rozmiar w zasadzie już z definicji się ze sobą łączą. To jednak od nas zależy, w jak dużym stopniu. Jedno jest pewne – z tego typu niewielkiego jednoosobowego łóżka, bez problemu możemy zrobić np. łóżko dwuosobowe. Dotyczyć może to każdego dnia i nocy, czyli np. sytuacji, gdy meble do spania w dzień zamieniają się w meble wypoczynkowe, ale także sporadycznych sytuacji, gdy mebel przeznaczony co noc tylko do spania dla jednej osoby, zmienia się w łóżko dla dwóch osób. Ostatnia sytuacja, rzecz jasna, może dotyczyć również każdej nocy.

Wspomniane zalety będzie posiadał mebel o bardzo różnym wyglądzie i konstrukcji, a więc: prosty tapczan, prosta kanapa, a także kanapa o bardziej skomplikowanym kształcie, czyli np. klasyczna rogówka w kształcie litery L lub U. Każdy bez problemu znajdzie coś dopasowanego do siebie i swojego mieszkania.