Produkcja i asortyment nowoczesnych mebli tapicerowanych

Jedną z najważniejszych cech mebli tapicerowanych jest to, że mogą odzwierciedlać prawie każdy styl, klasyczny, awangardowy lub minimalistyczny. Dzięki tym zaletom meble tapicerowane pozwalają na wprowadzenie do pomieszczeń wybranego klimatu i nadanie im spersonalizowanego wystroju.
Oferowane przez producentów meble tapicerowane cechują się więc wieloma możliwościami urządzenia domu, tworząc klasyczne lub nowoczesne salony z wyrafinowanym smakiem oraz wymarzone sypialnie dla całej rodziny.
Tapicerowane meble doskonale nadają się nie tylko do oryginalnej i funkcjonalnej aranżacji domu, ale również do wyposażenia hoteli i klubów.


Produkcja mebli tapicerowanych charakteryzuje się dużą różnorodnością stosowanych materiałów. Oprócz różnego rodzaju pianek stosuje się również zdywersyfikowane tkaniny, skórę naturalną, drewno lub materiały drewnopochodne, tworzywa sztuczne i wiele innych materiałów.
Bardzo często procesy produkcyjne są wykonywane ręcznie, a czas trwania procesu produkcyjnego jest bardzo zróżnicowany. Kombinacja długiego czasu wykonania, dobrej przyczepności do różnych podłoży i wysokiej przyczepności początkowej stanowi ważny test dla technologii klejenia.


Kleje rozpuszczalnikowe są obecne na rynku od dziesięcioleci i są stale dostosowywane do wymagań rynku tapicerskiego. Kleje są zwykle nanoszone za pomocą pistoletów natryskowych. Rozpuszczalnik w tym przypadku służy jako nośnik do nanoszenia kleju i odparowuje podczas nanoszenia i po jego zakończeniu.
W celu spełnienia coraz bardziej rygorystycznych norm ochrony środowiska i bezpieczeństwa obecnie renomowane firmy opracowały kleje, które oferują niski procent rozpuszczalnika i dużą ilość kleju. Oprócz znacznych korzyści dla środowiska, zwiększonego bezpieczeństwa pracy i doskonałego stosunku ceny do jakości, kleje te są produkowane głównie z surowców odnawialnych. Oznacza to, że kleje rozpuszczalnikowe stosowane przez firmy tapicerskie w większym stopniu wspierają ochronę zasobów i środowiska.


Niektóre firmy oferują meble tapicerowane na wymiar gotowe do spełnienia wszelkich potrzeb w zakresie wyposażenia wnętrz. Rzemieślnicy firm tapicerskich mają duże doświadczenie w trafianiu w gusta klientów. Często wybór tkaniny na element wyposażenia wnętrza może wynikać z potrzeby, niezależnie od gustu estetycznego klienta. Wymiary nie stanowią problemu. Profesjonalne firmy tapicerskie są w stanie obić meble dla dorosłych i dzieci, a także z najwyższym profesjonalizmem zajmują się realizacją zamówień ponadgabarytowych, takich jak łóżka dla bardzo wysokich osób.
Doświadczenie w branży pozwala profesjonalnym tapicerom na bezproblemowe działanie we wszystkich przedstawionych kontekstach, spełniając każde szczególne życzenie dotyczące rozmiaru i kształtu tapicerki oraz obicia.


W asortymencie mebli tapicerowanych można znaleźć fotele i pufy, narożniki, sofy, amerykanki, kanapy oraz różnego rodzaju komplety skórzane. Zaletą tych mebli jest łatwe utrzymanie ich w czystości, różnorodność kolorystyki i komfort użytkowania. Dzięki tym właściwością są ustawne, zarówno w salonie, jak i w sypialni i łatwe do wkomponowania do wybranego wystroju pomieszczenia.

One thought on “Produkcja i asortyment nowoczesnych mebli tapicerowanych

  1. Pamięta, gdy kupowałam pierwszą wersalkę około 20 lat temu. Od tego czasu meble tapicerowane zyskały na jakości.

Comments are closed.